O mnie

Prowadzę kancelarię na Pradze Południe w Warszawie i jestem adwokatem od procesów sądowych – głównie spraw cywilnych i gospodarczych, ale walczę także na co dzień z bankami o odszkodowania w sprawach toksycznych kredytów waloryzowanych kursami obcych walut.

Staram się być wsparciem dla klientów i głosem rozsądku w trudnych dla nich chwilach. Potrafię na chłodno ocenić ich sytuację i szanse na pozytywne zakończenie sprawy. Przed sądem walczę z całych sił o interes osób, które obdarzyły mnie swoim zaufaniem.

Ukończyłem studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim i aplikację adwokacką w Warszawie. Płynnie posługuję się angielskim, z czego korzystam w codziennej pracy.

Co robiłem dla innych?

Na przestrzeni kilku ostatnich lat byłem zaangażowany w prowadzenie ok. 250 spraw przeciwko bankom z całej Polski. Mam bogate doświadczenie w walce sądowej z sektorem bankowym na terenie całego kraju. Występowałem przed sądami m.in. w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu czy Katowicach. Żaden przeciwnik nie jest mi straszny.

Co mogę zrobić dla Ciebie?

Na co dzień doradzam swoim klientom i reprezentuję ich w sądzie. Jestem tu po to, żeby Cię wysłuchać, zrozumieć Twój problem i znaleźć najlepsze rozwiązanie.

  • Chcesz przygotować pismo do banku w sprawie kredytu frankowego?
  • Zastanawiasz się jak zmusić bank do zwrotu pieniędzy?
  • Poszukujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania?
  • Kupujesz mieszkanie od dewelopera albo masz z nim spór i poszukujesz prawnika od nieruchomości?

Trafiłeś pod właściwy adres.

Możesz się po mnie spodziewać, że dokładnie przeanalizuję Twoją sprawę, poznam najważniejsze szczegóły, znajdę słabe punkty i ryzyka, które postaram się zminimalizować, a słabości przekuć w silne argumenty i wykorzystać na naszą korzyść. Sprawy mogą być trudne, ale rzadko okazuje się, że są one nie do wygrania. Jeśli powierzysz mi swoją sprawę na pewno dowiesz się co da się zrobić i jak należy to zrobić. Poza tym dostaniesz ode mnie jasne wyjaśnienie czego możesz spodziewać się w starciu z urzędem albo na sali sądowej – zarówno gdy przesłuchuje Cię sąd albo druga strona.

Sprawdź też: nasz pełen zakres usług

Jak działam?

Nigdy nie bagatelizuję zdania swoich klientów. Nie ma możliwości, żebym działał wbrew ich woli – co więcej – to oni mają decydujące zdanie i to oni podejmują decyzje w najważniejszych kwestiach. Chcę tylko mieć pewność, że mają pełną wiedzę o tym jakie będą konsekwencje tych decyzji. Staram się zrozumieć stanowisko klientów, odsiać niepotrzebne emocje i przygotować najmocniejsze argumenty, które pozwolą wygrać sprawę.

Kiedy kończę pracę, zdejmuję togę i gram w tenisa, a czasem przypominam sobie jak rzucać dyskiem we frisbee ultimate. Nie ukrywam, że w todze byłoby to trudne.


Od wielu lat skutecznie pomagam ludziom rozwiązywać ich skomplikowane sprawy.


W czym mogę pomóc Tobie?


Chcesz umówić się na spotkanie w kancelarii? Potrzebujesz konsultacji online? Skontaktuj się przez maila: jakub@pragaadwokaci.pl lub zadzwoń na 663-775-333.

adw. Jakub Ryzlak

na zdjęciu znajduje się uśmiechnięty mężczyzna w garniturze siedzący na stole